e
sv

Valorant Yüksek Ping Sorunu

760 okunma
valorant

Valorant Yüksek Ping Sorunu yazımızda sizlere Valorant oyununu oynarken karşılaştığınız ping sorunu ile ilgili yardım edeceğiz. Bildiğiniz gibi Valorant online bir oyundur ve internetinize ihtiyaç duyar. İnternetinizin kalitesi açısından da ping çok önemlidir ve online oyunlarda ping düşük olmalıdır. Valorant yüksek ping sorunu yaşıyorsanız ping düşürme için doğru adrestesiniz.

Öncelikle size pingten kısaca bahsedelim. Ping, gecikme demektir. Örnek vererek anlatacak olursak pinginiz çok yüksekse ateş etmek için tuşa bastığınızda mermi 1-2 saniye sonra gider yani hedefe nişan alsanız bile ping yüksek olduğu için mermi çıkasıya hedef oradan ayrılır. Bu yüzden online oyunlarda ping çok önemlidir. Şimdi gelelim Valorant yüksek ping sorunu çözümlerine.

1- Arka Planda İnternet Kullanan Programları Kapatın : Oyuna girdiğinizde arka planda açık program vs kalmamalıdır. Özellikle google chrome’u da kapatın. Her hangi bir indirme işlemi vs yapmadığınızdan da emin olun. Eğer Youtube’dan müzik açıksa onu da kapatın. Bu sayede oyundan maksimum verim alırsınız.

2- İnternete Kablolu Bağlanın : Kablolu bağlantı her zaman kablosuzdan daha kaliteli ve stabildir. Bu yüzden size yüksek hız ve düşük ping sunar. Eğer bilgisayarınız modeme yakınsa kabloyla internete bağlanın ve bilgisayarın Wi-Fi’sini kapatın. Bu sayede kaliteli bağlantıyla düşük ping alıp oyun zevkinizi arttırırsınız.

3- Görev Yöneticisinden Yüksek Öncelik Verin : Oyunu açtıktan sonra görev yöneticisini açın ve oradan Valorant oyununa sağ tıklayın. Daha sonra “yüksek öncelikli” seçeneğine tıklayın ve bilgisayarınızın gücünü Valorant’a aktarın.

4- DNS Sunucusunu Değiştirin : İnternete bağlı olduğunuz DNS Sunucusunu değiştirin. Çoğu kişi genelde Google DNS (8.8.8.8) kullanır. Bunu başka bir firmayla değiştirmeyi deneyin ve oyuna öyle girin.

Bu yazımızda da sizlere Valorant Yüksek Ping Sorunu hakkında çözümler sunduk. Umarız yazımızı baştan sona okumuşsunuzdur. Ayrıca Valorant oynarken başka sorunlarla karşılaşıyorsanız bize yorum yaparak ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.