e
sv

Valorant VAN 9001 Hatası Çözümü

679 okunma
valorant

Valorant VAN 9001 Hatası Çözümü ile tekrar sizlerleyiz. Valorant oyunu çok popüler olan çok eğlenceli bir oyundur. Ancak bu oyunu oynarken Valorant VAN 9001 Hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hatayı alınca sinirinizin nasıl bozulduğunu tahmin edebiliyoruz. Ama üzülmeyin VAN 9001 Hatası çözümü sizler için bu sayfada yer almakta.

Valorant VAN 9001 Hatası genelde Windows 11 kullanıcılarında meydana gelmektedir. Eğer hala Windows 10 kullanıyorsunuz ve sıkı bir Valorant oyuncusu iseniz bence hiç işletim sisteminizi ellemeyin 🙂 Ayrıca bu hatanın açılımı “TPM 2.0 ve Secure Boot” şeklinde gözükmektedir bunun da bilgisini verelim. Şimdi gelelim hatanın çözümüne.

1- TPM 2.0 Kontrol Edin : Güvenilir platform modülü üzerinden TPM 2.0 kontrolü yaparak bu can sıkıcı sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz. Başlat ekranına girin ve “çalıştır” yazıp açın. Çıkan ekranda “tpm.msc” yazıp tamama basın. Karşınıza TPM penceresi açılacaktır. Bu pencereden durum bölümüne bakın. Eğer sıkıntı yoksa “TPM kullanmaya hazır” şeklinde bir yazı olacak. Daha sonra “TPM Üretici Bilgileri” bölümüne bakın TPM sürümünüzü kontrol edin. Eğer burda 2.0’dan düşük bir değer varsa sorun burdadır demektir ve “Boot” seçeneğine basarak sürüm güncellemeniz gerekmektedir.

2- SFC ve DISM Taraması Yapın : Bu tarama hatalı windows dosyalarını bulup onarma işlemi demektir. Bunun detaylı anlatımı için Google’a bakabilirsiniz ve hatalı dosyalarınızı onarabilirsiniz. Ancak yukarıdaki çözüm kesin çözümdür aklınızda o olsun.

Evet sevgili oyun sever arkadaşlarımız, bu yazımızın da sonuna geldik ve Valorant VAN 9001 Hatası çözümü ile sizlere iyi oyunlar diliyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.