e
sv

Valorant VAN 1067 Hatası Çözümü

429 okunma
valorant

Valorant VAN 1067 Hatası Çözümü isimli yazımıza hoş geldiniz. Bu yazıya gelmenizin sebebi Valorant VAN 1067 Hatası nedeniyle oyuna girememenizdir. Bildiğiniz gibi Valorant son zamanlarda çok popüler bir oyun olmuştur ve oyun severler tarafından sevilerek oynanmaktadır. Ancak sinir bozucu bir sorun olan Valorant VAN 1067 Hatası aldığınızda oyun zevkiniz yarıda kalır. Ancak korkmayın sizlere VAN 1067 sorunu çözümünü açıklayacağız.

Öncelikle şunu belirtelim ki bu sorunun net bir sebebi yoktur. Ancak yüksek ihtimalle Windows’ta olan hizmetlerden birinin düzgün çalışmaması bu hatayı almanıza neden olur. Büyük olasılıkla Windows 11 kullanıyorsunuz ve bu hatayı alıyorsunuzdur. Şimdi gelelim hatanın çözümüne.

1- TPM 2.0 ve Güvenli Önyüklemeyi Etkinleştirin : Eğer bilgisayarınız Windows 11 ile uyumlu değilse bu hatayı alabilirsiniz ve oyuna giremezsiniz. TPM 2.0 ve Güvenli Önyükleme ayarlarını kontrol edip bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için bilgisayar açılışında BIOS bölümüne girmeniz gerekmektedir. BIOS menüsünden “Security” bölümüne gelin ve burdan TPM seçeneğini aktifleştirin.

2- “vgc” Hizmetini Yeniden Başlatın : Evet bu yöntemde Windows hizmetlerinden biri olan vgc hizmetini kapatıp açmanız gerekmektedir. Görev yöneticisinden Windows Hizmetlerine girin. Açılan sayfada “vgc” isimli hizmeti bulun ve sağ tıklayıp özelliklere girin. Açılan ekranda otomatik başlatmayı açın ve hizmeti durdurup tekrar başlatın. Bu ayarları yaptıktan sonra bilgisayarınızı kapatıp açın.

Evet Valorant VAN 1067 Hatası konumuzun sonuna geldik. Yukarıdaki 2 çözümü de uygulayabilirsiniz ancak ilk çözüm olan BIOS bölümünü yaparken dikkatli olmayı unutmayın. Hepinize iyi oyunlar dileriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.