e
sv

Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil Hatası Çözümü

595 okunma
valorant

Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil Hatası Çözümü yazımızda valorant oyununda meydana gelen Sohbet Odası Bağlı Değil sorunu ile ilgili size bilgi verip bu hatanın çözümünü açıklayacağız. Bildiğiniz gibi Valorant oyunu çok popüler ve keyifli bir oyundur. Valorant oynarken arkadaşlarınızla konuşarak daha keyifli bir şekilde oynayabilirsiniz. Ancak Sohbet Odası Bağlı Değil hatası yüzünden bu zevkiniz kesintiye uğrar. Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil hatası demek oyuncuların, oyun içerisinde takım arkadaşları ile olan sohbetinin engellenmesi demektir. Şimdi gelelim bu sorunun çözümüne.

1- Riot İstemcisini Yeniden Başlatın : Oyunun programını tekrar başlatmanız gerekmektedir. Oyundan komple çıkın. Görev yöneticisini açın ve Valorant ile ilgili bir şey kalmış mı kalmamış mı bakın. Eğer açık bir şey varsa görevi sonlandır tuşuna basarak onu da kapatın. Daha sonra uygulamayı “yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile tekrar başlatıp oyuna girin.

2- IP Adresinizi Değiştirin : Bu çözüm seçeneğinde ise modeminizi açıp kapatmanız gerekmektedir. Önce oyundan çıkın ve uygulamayı kapatın. Daha sonra modemi kapatıp en az 30 saniye bekleyin ve geri açıp temiz ip almasını bekleyin. Daha sonra temiz ve yeni ip adresi ile oyunu açıp giriş yapın.

3- Hesabınızda Sohbet Banı Var Mı Kontrol Edin : Bu yüzden de Sohbet Odası Bağlı Değil hatası alabilirsiniz. Oyun içinde ettiğiniz bir küfür yüzünden veya başka bir şey yüzünden ban yemiş olabilirsiniz. Eğer ban varsa sohbet odasına bağlanamazsınız ve cezanızın kalkmasını beklemeniz gerekmektedir.

Yukarıda sizlere Valorant Sohbet Odası Bağlı Değil Hatası ile ilgili çözümleri sunduk. Memnun kaldığınızı umarım. Sitemizi ziyaret etmeye devam edin lütfen, iyi oyunlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.