e
sv

Valorant Hata Kodu 57 Çözümü

448 okunma
valorant

Valorant Hata Kodu 57 Çözümü yazımızda sizlere Valorant oyununda meydana gelen ve can sıkıcı bir hata olan Hata Kodu 57 sorununun çözümünü anlatacağız. Bu hatanın uzun açılımı “Oyuncu İletişimini Başlatma Hatası (PlayerAffinityInitFailure)” olarak geçer ve kısaca Valorant Hata Kodu 57 olarak çoğu oyuncu bilir. Peki bu hatadan kurtulmak, bu sorunu çözmek mümkün mü ? Tabi ki de mümkün. Doğru siteye girdiniz ve şimdi size bu hatanın çözümünü vereceğiz.

1- Riot İstemcisini Yeniden Başlatın : Valorant 57 hatasını aldığınızda riot istemcisini yeniden başlatarak bu hatayı çözebilirsiniz. Bu riot istemcisi bildiğiniz gibi siz ve oyun arasındaki bağı kuran bir olaydır. Bunda sorun olursa size 57 hatası verir. Yeniden başlatıp daha sonra bilgisayarı kapatıp açarak oyuna rahat bir şekilde girebilirsiniz.

CTRL+ALT+DEL ile görev yöneticisini açın. Görev yöneticisi penceresinden Valorant oyununa gelip görevi sonlandır tuşuna tıklayın. Daha sonra tekrar oyuna girin. Bu şekilde Riot İstemcisini yeniden başlatmış olursunuz. Eğer işe yaramadıysa DNS sunucusunu değiştirip o şekilde yeniden başlatın. Google DNS (8.8.8.8) yerine başka bir sunucu kullanın ve bu şekilde deneyin.

Evet arkadaşlar Valorant Hata Kodu 57 Çözümü yazımızda sizlere 57 hatasının çözümünü verdik. Yukarıdaki çözümü dikkatli bir şekilde uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. Unutmayın DNS sunucusu işe yaramaz diye düşünmeyin, işe yarıyor. Hepinize iyi oyunlar dileriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.