e
sv

Valorant DirectX Runtime Hatası Çözümü

631 okunma
valorant

Valorant DirectX Runtime Hatası Çözümü yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere Valorant oyununda meydana gelen DirectX Runtime Hatası hakkında bilgi verip bu sorunu çözüme kavuşturacağız. Valorant DirectX Runtime Hatası genelde oyunu ilk açarken karşınıza çıkar ve oyun açılmaz. Bu da sizi sinir edebilir. Bu konuda çok haklısınız. Ancak sorunun kesin çözümü ile oyun zevkinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bu hata DirectX kütüphanesinin Windows işletim sisteminizde olmaması ya da hatalı olması durumunda ortaya çıkar ve genelde grafik ile ilgilidir. Şimdi sizlere bu hatanın çözümlerini anlatacağız.

1- Güncel DirectX ve Framework Kurulumu Yapın : Bu hatayı çözmeniz için DirectX güncellemesi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca güncelleme yaptıktan sonra bir de framework kontrolü yapıp onların da güncel mi değil mi diye kontrolünü yaparsanız daha güvenli olur.
a- Güncel .NET Framework indirin
b- Güncel VCRedist indirin
c- Güncel DirectX indirin.
Yukarıda yazıklarımızı Google da aratarak en yeni versiyonlarını bilgisayarınıza kurun ve hatadan kurtulun.

2- Grafik Kartı Sürücüsünü Güncelleyin : Eğer grafik kartınızın sürümü eskiyse zaman zaman bu hatayı alabilirsiniz. Grafik kartınızın programını açın ve sürüm güncellemelerini kontrol edin. Yeni sürüm çıktıysa onu indirip bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Valorant DirectX Runtime Hatası çözümlerini sizlere verdik. Yukarıdaki çözümleri deneyerek bu sinir bozucu hatadan kurtulabilirsiniz ve oyun zevkinize kaldığınız yerden devam edersiniz. Hepinize iyi oyunlar dileriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.