e
sv

Ubisoft Connect Bağlantı Koptu Hatası Çözümü

1517 okunma
Ubisoft

Ubisoft Connect Bağlantı Koptu Hatası Çözümü için yazımıza hoşgeldiniz. Ubisoft programında zaman zaman Bağlantı Koptu Hatası alabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Ubisoft Connect Bağlantı Koptu Hatasının çözümünü anlatacağız. Bu sorun genelde uygulamayı ilk açarken karşınıza çıkmaktadır. Ekrana “İnternet bağlantınızla ilgili bir sorun var görünüyor.” şeklinde bir uyarı çıkar ve Ubisoft Connect Bağlantı Koptu Hatası meydana gelir.

Bu hatanın çözümü için aşağıdaki seçenekleri tek tek deneyiniz.

1- DNS Önbelleğini Temizleyin : Öncelikle Ubisoft Connect programını düzgün bir şekilde kapatın. Daha sonra başlat arama ekranına “cmd” yazıp yönetici olarak çalıştırın. Komut istemcisi ekranına sırasıyla aşağıdaki kod satırlarını yazarak enter tuşuna basın.

  • ipconfig /flushdns
  • netsh int ipv4 reset
  • netsh int ipv6 reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh winsock reset
  • ipconfig /registerdns

Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve oyunu tekrar açın.

2- Başka Bir Dns Sunucusu Kullanın : Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açın. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğine tıklayın. Daha sonra “İnternet Protokolü Sürüm 4″‘e (TCP /IPv4) çift tıklayın. Açılan bölümde Google DNS (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) sunucularını girin ve kaydedin. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp oyuna girin.

3- Modemi Yeniden Başlatın : Bu sorun da sizin internetinizin ip adresini güncelleyeceğinden bağlantı sorununuza çözüm olabilir.

Yukarıda sizlere Ubisoft Connect Bağlantı Koptu Hatası Çözümü hakkında maddeleri listeledik. Yukarıdaki çözümlerden biri sizin sorununuza çözüm olabilir ve Bağlantı Koptu Hatasından kurtulabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.