e
sv

Steam Cloud Senkronize Edilemiyor Hatası Çözümü

1859 okunma
Steam

Steam Cloud Senkronize Edilemiyor Hatası Çözümü yazımızda Steam uygulamasında meydana gelen bir sorundan bahsedeceğiz. Bu sorun Cloud Senkronize Edilemiyor hatası şeklinde size bildirim olarak gelir ve can sıkıcı bir hatadır. Sizin oyun zevkinizi baltalar ve steam uygulamasını kullanmanızı önler. Bu hatanın detaylı açıklamasını yapacak olursak, oyuna girmeden önce bu hatayı alırsınız yani bu sizin oyundaki kaydınızın alınamadığını belirtir. Ancak bu yazımızda Steam Cloud Senkronize Edilemiyor Hatası alanlar için çözümleri açıklayacağız.

1- İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin : Eğer internetinizde bir sorun varsa steam sunucuları ile bağlantı kuramazsınız ve bu hatayı alabilirsiniz. Bilgisayarınızdan bağlı olduğunuz internetten çıkış yapın. Daha sonra bu ağı unut seçeneğine tıklayarak wi-fi önbelleğini temizleyin. Daha sonra şifre girerek wi-fi bağlanın ve steam açarak oyuna girin.

2- Farklı Bir IP Adresi Kullanın : Kullandığınız yani şuanda aktif olan ip adresini değiştirmeniz gerekmektedir. Yani modemi kapatın ve en az 30 saniye bekleyin. Daha sonra yeni ip alan modeminize bağlanın ve steam açarak oyuna girin.

3- DNS Sunucusunu Değiştirin : Yukarıdaki çözümler olmadıysa kullandığınız DNS sunucunuzu değiştirebilirsiniz. Eğer Google DNS (8.8.8.8) kullanıyorsanız bunu değiştirin ve başka bir firmanın adreslerini girin.

4- Steam Tarayıcı Verilerini Temizleyin : Steam’in geliştirmiş olduğu bu hata giderme sistemi ile sorununuzu çözebilirsiniz. Uygulamayı açın ve sol üstte bulunan “Steam” bölümüne tıklayın. Daha sonra “Ayarlar” bölümüne gelin ve soldaki menüden “İnternet Tarayıcısı” seçeneğine tıklayın. Bu bölümden ise “İnternet Tarayıcısının Önbelleğini Sil” seçeneğine basarak ön belleği temizleyin. En son olarak da steam kapatıp açın.

Yukarıda sizlere Steam Cloud Senkronize Edilemiyor Hatası ile ilgili çözümleri sunduk. Sırayla hepsini deneyebilirsiniz. Umarız sorununuz çözülür ve oyun oynamaya devam edersiniz. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.