e
sv

Pokemon GO Çok Şarj Yiyor Hatası Çözümü

201 okunma
pokemon go

 

Pokemon GO Çok Şarj Yiyor isimli yazımızda Pokemon GO oyunu oynayan kişiler arasında, her oyundaki gibi bazı şikayetler tabii ki mevcuttur. Bu şikâyetler arasından en çok öne çıkan ise; oyunun oynandığı cihazın çok şarj tüketmesi sorunudur. Bahsi geçen duruma ise belli başlı çözümler vardır. Bahsedilen çözümler ise; yazının devamında yer alacaktır.

Pokemon GO Nedir : Dünya çapında çok iyi bir şekilde çıkış yapmış olan Pokemon GO oyunu, birçok kişi tarafından oynanır. Android ya da IOS sürümlü cihazlar aracılığıyla kullanılan oyun, GPS sinyalleri sayesinde kullanıcılarını harita üzerinden bulmaktadır. Bahsi geçen GPS sinyallerini ise Google Maps aracılığı sayesinde sağlar. Bu şekilde dikkat çekmeyi de başarmış ve bir çok oyuncuyu bünyesine katmayı başarmıştır.

Pokemon GO Şarj Sorunu Çözümü

Pokemon GO oyunuyla ilgili çoğu kişinin sürekli aradığı bir sorun haline gelmiştir. Bu soruna bir sonuç arayan ya da çözüm bulmak isteyen Pokemon GO oyununun oyuncuları vardır. Pokemon GO oyunun yapımcısı ise bu duruma belli başlı bir çözüm sunmuştur fakat bu çözüm yeterli değildir. Bahsi geçen sebepten dolayı bazı Pokemon GO oyununun oyuncuları kendileri çözüm bulmuştur. Bütün çözümler ise şu şekilde sıralanabilir:

1- ​​​Google Maps İndirin : İlk olarak Google Maps açılmalı. Ardından sağ alttaki hedef belirleme işaretine dokunulmalı. Sonra sol taraftaki profil kısmına gelinmeli ve Ayarlar’a tıklanılmalı. Daha sonra Çevrimdışı alanlara gelinmeli. En son olarak da “+” işaretine tıklanılmalı ve yerel konum indirilmeli

Yukarıdaki işlemler Wifi üzerindeyken yapılmalı aksi takdirde internet çok fazla gidebilir. Ayrıca bu yöntem yapıldıktan sonra telefonun şarjına ne kadar etki edeceği belli olacaktır.

2- 3G ya da LTD Bağlantısına Geçmek : Herkesin bildiği gibi Pokemon GO oyunu oldukça fazla veri kullanımı yapar. Bu durumu önlemek için belli başlı oyun kullanıcıları araştırma yaparlar. Aslında bahsi geçen bu durumu önlemenin iki kolay yolu var. Bu yollardan ilki, mobil veriyi 3G bağlantısına alıp oyunu oynamaya başlamadır. Diğer bir yol ise; mobil veriyi LTD bağlantısına geçiş yaptırmadır. Bu yollar Wifi yokken kullanılabilir.

3- Battery Saver’ı Aktif Hale Getirin : Aslında pil ömrünü uzatmak için oyun yapımcıları bir çözüm üretmişler. Bu çözüm isim ise; cihazda bulunan battery saver adındaki ayarı aktif hale getirmedir. Bahsi geçen ayar sayesinde, hareket halindeyken sürekli ekrana bakmaya gerek kalmıyor. Bu durumun sebebi ise; cihazın ekranı kapatmasıdır. Bahsedilen durum sayesinde de cihazın pil ömrü uzamış oluyor.

Yukarıda sizlere Pokemon GO Çok Şarj Yiyor hatası ile ilgili çözüm önerileri sunduk. Eğer siz oynarken de Pokemon GO Çok Şarj Yiyor ise lütfen yukarıdaki çözümleri sırayla deneyin ve bu hatayı çözüme kavuşturun. Hatası Çözümü ekibi olarak sizlere hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.