e
sv

Okey 101 Plus Bağlantı Hatası Çözümü

541 okunma
okey 101 plus

Okey 101 Plus Bağlantı Hatası Çözümü yazımızda sizlere çok popüler bir oyun olan ve zevkle oynanan Okey 101 Plus oyununa ait bir hatadan bahsedeceğiz. Okey 101 Plus oyunu hem telefonlarda (android ya da ios) hem de facebook gibi siteler üzerinden rahatlıkla oynanabilir. Bu yüzden bu kadar popüler olmuştır. Ülkemizde her yaştan insan Okey 101 Plus oynar ancak zaman zaman Okey 101 Plus Bağlantı Hatası alırlar ve ya oyundayken oyun donar ya da oyuna hiç giremezler. Bu sorunun çözümünü bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Okey 101 Plus Bağlantı Hatası demek sizin ile Okey 101 Plus oyunu arasında oluşan veri alışverişinin durması demektir. Bu genelde sizin internetiniz yüzünden olur ancak çok nadir de olsa oyun sunucularındaki yoğunluktan dolayı da olabilir. Aşağıda size bunun çözümlerini anlatacağız.

1- Oyun Uygulamasındaki Önbelleği Temizleyin : Ayarlar bölümüne girin ve oradan uygulamalar seçeneğine tıklayarak Okey 101 Plus oyununa gelin. Bu ekranda “uygulamayı durdurmaya zorla” seçeneğine basın ve “önbelleği temizle” seçeneğini aktifleştirin. Bunları yaptıktan sonra oyuna temiz bir şekilde giriş yapın. Bu çözüm Okey 101 Plus Bağlantı Hatası Android içindir.

2- VPN Uygulaması ile Oyuna Girin : Bu çözümde ise internet sorunlarını tamamen ortadan kaldıracak farklı bir ip ile oyuna giriş yapmanız demektir. Telefonunuza güvenilir bir VPN uygulaması indirin ve VPN bağlantısını aktifleştirdikten sonra oyuna rahatça girip oynayın. Ancak unutmayın, oyundan çıkınca bağlantıyı sonlandırın açık kalmasın.

3- Telefondaki DNS Sunucusunu Değiştirin : Bu ayarı bilgisayarda yapmayı hepimiz biliyoruzdur. Ancak telefonda yapan çok az kişi vardır eminim. Kullandığınız DNS sunucusu telefonlarda sabittir ve Türk serverlarına bağlıdır. Telefonunuzda ayarlara girin, WI-FI bölümüne gelin kullandığınız internetin yanında bulunan açıklama seçeneğine basarak açın. Bu ekrandan DNS sunucusu bölümüne gelip “Manuel Giriş” seçeneğine basın. Bu ekranda ise hoşunuza giden bir DNS sunucusunu girin (örn. Google DNS 8.8.8.8) daha sonra telefonu uçak moduna alıp çıkartın. Artık rahatça oyunu oynayabilirsiniz.

Sizlere yukarıda 3 adet harika çözüm sundur. Umarız artık Okey 101 Plus Bağlantı Hatası almazsınız ve 101 keyfine doyasıya yaşarsınız. Sitemizi ziyaret ettiğiniz teşekkür ederiz, tekrar bekleriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.