e
sv

Minecraft Üzgünüz Bir Şeyler Ters Gitti Hatası Çözümü

637 okunma
minecraft

Minecraft Üzgünüz Bir Şeyler Ters Gitti Hatası Çözümü konumuzda sizlere Minecraft oyununda meydana gelen bu sinir bozucu hatanın çözümünü anlatacağız. Minecraft oturum açarken karşınıza bazen “Üzgünüz Bir Şeyler Ters Gitti” şeklinde bir hata gelir ve oyun kapanır. Bu hatayı alan oyun severler çok üzülür. Ama siz üzülmeyin ve rahatça oyununuzu oynayın diye biz bu hatayı çözdük.

Bu sinir bozucu hata genelde Microsoft’un arka planda çalıştırdığı hizmetin devre dışı olması nedeniyle oluşur. Yani hatayı çözmek için windows hizmetlerini kontrol etmemiz gerekmektedir. Gelelim şimdi bu sorunun çözümlerine.

1- XBOX Uygulamasını Onarın : Windows’ta bulunan XBOX uygulamasını onarmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı onararak sorunu çözebilirsniz. Başlattaki arama yerine “Xbox Oyun Çubuğu” yazın ve sağ tıklayarak uygulama ayarlarına gelin. Çıkan ekranda Reset bölümün orda bulunan “Onar” butonuna tıklayın.

2- Microsoft Mağaza’yı Sıfırlayın : Başlat sekmesinden arama ekranına “Microsoft Mağaza” yazıp sağ tıklayarak “Uygulama Ayarları” seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda bulunan “Sıfırla” butonuna basın ve mağazayı sıfırlayın.

3- XBOX Hizmetlerini Kontrol Edin : Xbox hizmetlerinin devre dışı olması bu hatanın en büyük nedenlerinden biridir. Hizmetleri kontrol edip tek tek açmanız gerekmektedir. Başlat arama ekranına “Hizmetler” yazıp açın. Önünüze gelen ekranda aşağıda bırakacağımız hizmetleri sırasıyla açarak başlangıç türünü “Otomatik” yapıp hizmet durumunu başlatın.
a- Xbox Accessory Management Service
b- Xbox Live Auth Manager
c- Xbox Live Game Save
d- Xbox Live Networking Service
Bu hizmetleri başlattıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

Minecraft Üzgünüz Bir Şeyler Ters Gitti hatasının çözümlerini sizlere aktardık. Umarız sorununuzu çözmüşsünüzdür ve Minecraft Üzgünüz Bir Şeyler Ters Gitti hatasını bir daha almazsınız. Hatası Çözümü sitemizi ziyaret etmeye devam ederseniz çok seviniriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.