e
sv

League of Legends Ayarlar Kaydedilmiyor Hatası Çözümü

913 okunma
lol 1

League of Legends Ayarlar Kaydedilmiyor Hatası Çözümü yazımızda League of Legends oyununda olan bir sorunun çözümünü anlatacağız. Bu sorun League of Legends ayarlar kaydedilmiyor sorunu. Oyunda ayarlarda değişiklik yapıp oynuyorsunuz ancak kapatıp tekrar açınca bu ayarlar eski haline dönüyor yani kaydedilmiyor. Bu sorunun çözümünü şimdi sizlere açıklayacağız.

Arkadaşlar LOL Ayarlar Kaydedilmiyor Hatası sizden kaynaklanan bir sorun değil. Bu sorunun nedeni oyunun kendisidir. Kurulumda yaşanan bir problemden dolayı böyle bir sorun çıkıyor. Oyunu silip tekrar yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Ama ben oyunu silmekle uğraşamam diyorsanız size değişik bir çözüm vereceğiz.

League of Legends Ayarlar Kaydedilmiyor Hatası Çözümü : Bildiğiniz gibi oyunda “config” klasörü vardır ve siz oyun içinde her değişiklik yapınca o yaptığınız değişiklik config dosyasına kayıt edilir. Evet, yaptığınız değişiklikler bitince oyundan çıkmadan config klasörünü kopyalayın. C:\Riot Games\League of Legends\Config bu bölüme girin ve “game” dosyasını komple kopyalayıp masaüstüne alın. Daha sonra oyundan çıktığınızda bu ayarlar sıfırlanacak ancak sizin masaüstüne aldığınız dosyadaki ayarlar kalacak. Tekrar oyuna girmeden önce masaüstünde bulunan dosyayı eski aldığınız yere atın ve dosyaları değiştirip o şekilde oyuna girin.

Evet arkadaşlar yukarıdaki çözüm ile LOL Ayarlar Kaydedilmiyor Hatası sorununu çözebilirsiniz. Ancak bu sorunun kesin çözümü için oyunun yama almasını beklemeniz lazım. Dediğimiz gibi bu sorun oyun ile alakalı bir sorun sizin ile değil. hepinize iyi oyunlar dileriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.