e
sv

iPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Hatası Çözümü

401 okunma
iPhone pil sagligi

iPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Hatası Çözümü konumuzda bu sorunu yaşayan iphone kullanıcılarına yardım etmek istedik. iPhone kullanıcıları telefonları şarjdayken %80’de takılma sorunu yaşayabilirler. Bu takılma olduğunda telefon ekranında iPhone Pil Yeteri Kadar Doldu uyarısı çıkmaktadır. Eğer sizde de aynı sorun olduysa doğru adresteniz çünkü bu konuda size çözümü anlatacağız.

iPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Hatası Çözümü :
Bu sorunun nedeni aslında biraz da sizden kaynaklanmaktadır. iPhone’lar düşük güç modu denilen özel bir pil tasarrufu modu ile gelir. Şarjınız azaldığında telefonunuzu bu moda almış olabilirsiniz ve daha sonra o şekilde unutmuş olabilirsiniz. İşte bu yüzden “pil tasarrufu modu” açıkken şarj ettiğinizde size bu hatayı verir. Bu modden çıkarak telefonunuzu tekrar düzgün bir şekilde şarj edebilirsiniz.

a- “Ayarlar” menüsünü açın.
b- Açılan menüsünden “Pil” seçeneğine tıklayın.
c- Menü içerisinde bulunan “Pil Sağlığı” bölümüne tıklayın.
d- Açılan menü içerisinde bulunan “İyileştirilmiş Pil Sağlığı” özelliğini devre dışı bırakın.

Sizlere iPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Hatasının çözümünü anlattık. Umarım memnun kalmışsınızdır. iPhone Pil Yeteri Kadar Doldu Hatası Çözümü konumuzu beğendiğinizi umarım. Hatası Çözümü ekibi olarak bir çok sorunun çözümü hakkında çalışıyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.