e
sv

iPhone iMessage Teslim Edilmedi Hatası Çözümü

446 okunma
imessage

iPhone iMessage Teslim Edilmedi Hatası Çözümü yazımızda sizlere bu sorunun çözümünü açıklayacağız. iPhone kullanıcıları arkadaşlarına iMessage üzerinden mesaj göndermek istediklerinde zaman zaman “teslim edilemedi” hatası alabilirler. Eğer siz de böyle bir sorunla karşılaştıysanız bu yazımızdaki çözümleri uygulayarak sorununuzu çözebilirsiniz.

iMessage’nin kapalı olması bu soruna yol açmış olabilir. Bunun için iMessage ayarının açık olup olmadığını mutlaka dikkatlice kontrol etmemiz gerekmektedir. Telefonunuzun ayarlar bölümünden bu bölümü kontrol edebilirsiniz. Eğer açıksa bir sorun yoksa aşağıdaki adımları izleyin.

1- Ağ Bağlantısını Kontrol Edin : iMessage uygulaması internet ile çalıştığı için ağ bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer internetinizde sorun varsa bu hatayı alabilirsiniz.

2- Kısa Mesaj Olarak Gönderin : Eğer mesaj teslim edilmediyse sizde ünlem işareti çıkacaktır. Bu ünlem işaretine dokunun ve “Kısa Mesaj Olarak Gönder” seçeneğine tıklayarak mesajınızı SMS olarak gönderin.

3- Telefonu Yeniden Başlatıp iMessage Ayarını Açın : Sorunun kökten çözümü için cihazınızı kapatıp yeniden açın ve açtıktan sonra ayarlardan iMessage özelliğini tekrar aktive edin.

Yukarıda sizlere iPhone iMessage Teslim Edilmedi Hatası Çözümü ile ilgili yazılar yazdık. Bu çözümleri uygulayarak iPhone iMessage Teslim Edilmedi sorununu çözebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.