e
sv

iPhone Hücresel Veri Ağı Etkinleştirilemedi Hatası Çözümü

1188 okunma
hucresel veri

iPhone Hücresel Veri Ağı Etkinleştirilemedi Hatası Çözümü için sitemize hoş geldiniz. iPhone kullanıcıları zaman zaman Hücresel Veri Ağı Etkinleştirilemedi hatası alabilir. Bu büyük bir sorundur çünkü bu hatayı aldığınız zaman internete giremezsiniz. Ancak sizler için bu sorunun çözümünü bulduk ve şimdi size anlatacağız.

Bu hata genelde hücresel veri ağını etkinleştirmek isterken karşınıza çıkar ve çok sinir bozucu bir hatadır. Bu hata çıktığında 3G ya da 4G hiç bir şekilde internete bağlanamazsınız. Bu hatayla karşılaşmamızın en büyük nedeni, telefonun güncel olmaması ya da telefonun imei kayıt numarasının kopyalanmasıdır. Şimdi gelelim çözümlere.

1- Telefonunuzu Son Sürüme Güncelleyin : Evet arkadaşlar bu çözümde güncelleme yapmanız gerekmektedir. iPhone telefonunuzun ayarlarından yazılım güncelleme bölümüne girin ve son sürüm ios kullanıp kullanmadığınıza bakın. Eğer eskiyse telefonunuzu güncelleyin.

2- Telefonunuzu Yeniden Başatın : iPhone kullanıcıları genelde telefonlarını kapatmaz. Ancak karşınıza çıkan hatalardan kurtulmanın yolu bazen telefonu açıp kapatmaktan geçer. Telefonunuzu yeniden başlatmayı mutlaka deneyin.

3- IMEI Numaranızı Kontrol Edin : Imei, Uluslararası Mobil Cihaz Kodu demektir ve bildiğiniz gibi ülkemizde de imei kodu geçerlidir. Ancak dolandırıcılar zaman zaman sizin imei numaranızı kopyalayıp başka cihazlara ekleyebilirler. Böyle bir durumda ülke sınırları içinde internete bağlanamazsınız yani Hücresel Veri Ağı Etkinleştirilemedi hatası alırsınız. E-Devlet üzerinden imei numara sorgulama yapın ve telefonunuzun ayarlarında olan imei numaranızı e-devlette sorgulatın. Bu şekilde kopya mı yoksa orjinal mi olduğunu anlarsınız.

4- Sim Kart’ınızı Çıkartıp Geri Takın : Zaman zaman sim kartta oluşan problem veya tozlanma nedeniyle bu hatayı alabilirsiniz. Kartınızı çıkartın elinizle silip geri takın. Bu şekilde sorunu çözebilirsiniz.

iPhone Hücresel Veri Ağı Etkinleştirilemedi hatası için çözümleri yukarıda listeledik. Bu çözümleri sırasıyla uygulayabilirsiniz ve iPhone Hücresel Veri Ağı Etkinleştirilemedi hatasını çözebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.