e
sv

İnstagram Siyah Arka Plan Hatası Çözümü

499 okunma
instagram

İnstagram siyah arka plan hatası instagram uygulamasını mobil cihazda kullanırken karşılaşabileceğiniz bir hatadır. Cihazınızın temasını değiştirmiş olsanız da instagram siyah arka plan olarak gözükebilir. Ancak bu hatayı alırsanız kısa süre içerisinde bu hatanın çözülmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıda sizin için instagram siyah ekran arka plan hatasının çözüm yollarını hazırladık;

1-İnstagram Uygulamanızı Güncelleyin

İnstagram siyah arka plan hatası aldığınızda ilk olarak instagram uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Uygulamanız güncel değilse eğer Play Store veya App Store aracılığıyla uygulamanızın güncellemesini yükleyin. Güncellemenin ardından sorun ortadan kalkarsa instagram uygulamasını açık arka planda kullanmaya başlayın.

2-İnstagram Uygulamasını Silip Yeniden Yükleyin

Instagram uygulamasını güncellemeniz için siyah arka plan hatasının çözülmesini sağlamadıysa cihazınızda yüklü olan instagram uygulamasını silin. Bunun için cihazınızın Ayarlar bölümünü kullanarak programı kaldırın. Uygulamaya dair tüm verileri sildikten sonra Google Play Store üzerinden instagram uygulamasını yeniden yükleyin.

3-İnstagram Uygulaması Önbelleğini Temizleyin

Siyah arka plan hatasını çözmek için uygulama önbelleğini temizlemeyi deneyin. Önbellek temizliği uygulamanın kaldırılması gerekmeksizin sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilir. Önbellek temizliğini sağlamak için Ayarlar, Uygulama Yönetimi, Uygulama Listesi, Instagram ve Saklama Alanı Kullanımı bölümlerine ulaşın. Bu bölümden Önbellek ve Önbelleği Temizle işlemini gerçekleştirin. Temizleme işlemini gerçekleştirdikten sonra uygulamayı yeniden kullanmayı deneyin.

4-Cihazınızı Açık Moda Kullanın

Instagram’da gördüğünüz siyah arka plan cep telefonunuzu karanlık modda kullanmanızdan kaynaklı olabilir. Bu nedenle telefonunuzu açık moda çevirmeniz gerekir. Bunun için telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin. Bu bölümden Görüntü veya Ekran ve Parlak bölümünü açarak Açık Modu aktif hale getirin. Bu sayede uygulamanın siyah arka planda çalışmasını ortadan kaldırabilirsiniz.

5-Gereksiz Mobil Uygulamaları Silin

İnstagram uygulamasında karşılaştığınız siyah ekran hatasının nedeni cihazınızda yüklü olan gereksiz uygulamalar olabilir. Bu uygulamalar cihazınızı yavaşlatırken instagramın da siyah arka planda olmasına neden olabilir. Bunun için cihazınızda sürekli kullanmadığınız gereksiz uygulamaları silin. Silme işlemini tamamladıktan sonra instagramı yeniden kullanmayı deneyin.

Sizlerin karşılaşabileceğiniz instagram siyah arka plan hatasının çözüm yollarını belirttiğimiz yazımızı burada sonlandırıyoruz. Sizler için sunduğumuz bu çözüm yollarınızın sorundan kurtulmanızı sağlayacağına inanıyoruz. Yazımızı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.