e
sv

Instagram Emoji Görünmüyor Hatası Çözümü

604 okunma
instagram

Instagram Emoji Görünmüyor isimli yazımızda bir sosyal medya uygulaması olan Instagram’da bazı zamanlar kullanıcılar için can sıkıcı olan sorunlar yaşanabilir. Ve bu sorunların bir tanesi de instagram emoji görünmüyor sorunudur. Instagram’da emojilerin görünmemesinin birden fazla nedeni vardır. Kullanıcılar sosyal medya platformu Instagram’ı kullanmak isterken yanlışlıkla hata yapmış olabilirler veya uygulamanın bir yazılım hatası olabilir. Bu sorunları çözmek için birçok çözüm vardır.

Instagram’da Emoji Göremiyorum Hatasının Nedeni

Bir sosyal medya uygulaması olan Instagram’da bazı zamanlar kullanıcılar için can sıkıcı olan sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlardan birisi instagram emoji görünmüyor ve bunun bazı nedenleri vardır. Özellikle yeni çıkan emojiler bu problemleri yaşatabilir. Bunun nedenlerinden biri ise emoji desteğidir. Android ve iOS cihazlarda bu gibi problemler yaşanabilir. Bunu daha iyi anlamak için öncelikle emoji sistemine kısaca göz atmak gerekir.

Emojiler donanımsal olarak değil de yazılımsal olarak gösterilirler. Örnek verecek olursak Windows işletim sisteminde görülen emojiler Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazlarda daha farklı görünür. Bu olay cihazın sahip olduğu yazılımın kütüphanesine bağlı olmaktadır. Bununla ilgili başka bir örnek Windows işletim sisteminde görüntülenen bazı emojilerin cep telefonlarında gözükmemesidir. Verilen örnek özellikle paylaşım yaparken Windows işletim sisteminin sahip olduğu emojilerinin kullanılmasından kaynaklanır.

Instagram’da emojilerin görünmemesinin başka bir sebebi ise yazılım sürümleridir. Eğer ki eski bir Android veya iOS işletim sistemi sürümüne sahip bir kullanıcı iseniz yeni emojiler cep telefonunuzun yazılım sürümünü desteklemiyor olabilir ve instagram emoji görünmüyor hatası alabilirsiniz. Bu da bazı emojilerin görünmemesine yol açar. Bunun dolayısıyla cep telefonunuzu en güncel yazılımları kullanmak önemlidir. Bu durum genel olarak Android 4.4 (KitKat) ve bu sürümün daha altında olan cihazlar için geçerli olabilmektedir. iOS cihazlarda ise bu sorunun yaşanabilme olasılığı cihazlarının az sayıda bulunması ve çoğu zaman güncellenmesi sebebiyle daha düşüktür. Bu durum Windows işletim sistemlerinde de yaşanmaktadır. Windows 10’da görünen bir emoji Windows 7 veya daha düşük sürümlü Windows işletim sistemlerinde görünmeyebilir.

Instagram’da Emoji Göremiyorum Sorunu Çözümü için Instagram’da yaşanan bu sorunların birden fazla çözümü vardır.

1- Yazılımızı Güncelleyin : Bilgisayarınızda Windows işletim sistemini kullanıyorsanız Windows 10 sürümüne geçebilir, Android kullanıyorsanız daha güncel bir Android sürümünü yüklemek, iOS kullanıyorsanız ve henüz daha güncellemediyseniz iOS sürümünü güncellemek sorunu çözebilir. Cep telefonunuzda Android işletim sistemi yüklüyse ve cihazınız güncelleme yükleyemiyor ise bunun için root işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemi tercih ediyorsanız çok riskli olduğundan dikkat edilmelidir.

2- Microsoft Swiftkey Klavye Deneyin : Bu sorunun Android Kullanıcıları için bir çözüme daha sahiptir. Öncelikle Google Play Store uygulamasını açtıktan sonra arama kısmına Microsoft Swiftkey Klavye yazıp öne çıkanı indirin. Uygulama kurulduğunda ayarlar kısmına gidip “Dil ve Giriş” seçeneğine basmak. Buradan geçerli olan klavyenin güncelleştirilmesi gerekmektedir. Bunun için “Geçerli Klavye” kısmına girin ve indirmiş olduğunuz Microsoft Swiftkey Klavyesini ekleyin. Bu uygulamanın içerisinde bulundurduğu emoji, GIF, hareketli obje özellikleri cihazınızın sonunda emoji desteğinden yararlanmasını sağlayacaktır. Artık emojileri görebilir ve emojilerinizi gönderebileceksiniz. Artık rahatlıkla emojilerinizi paylaşabilirsiniz.

Sizlere instagram emoji görünmüyor hatası sorunu ile ilgili çözüm yolları sunduk. Yukarıdaki çözümleri uygulayarak instagram uygulamasındaki emoji sorununa çözüm üretebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.