e
sv

God of War D3D_Feature_Level 11_1 Hatası Çözümü

956 okunma
god of war

God of War D3D_Feature_Level 11_1 Hatası Çözümü hakkında bilgileri bu sayfada sizlere aktaracağız. Bildiğiniz gibi efsane oyun God of War son zamanlarda PC için yayınlanmıştı. Bir çok kişi God of War PC sürümünü indirdi ancak D3D_Feature_Level 11_1 hatası ile karşılaştı. God of War oyununda meydana gelen bu sorunun çözümünü şimdi sizlere anlatacağız.

Bu sorun oyunu ilk açarken “you need at least D3d_feature_level_11_1” şeklinde ekrana çıkar. “you need at least D3d_feature_level_11_1” hatası alan kullanıcılar hiç korkmasın çünkü kesin çözümü burda. God of War D3D_Feature_Level 11_1 Hatası çözümü.

DirectX Feature Level Yükseltme : Bu çözümü standart DirectX güncelleme ile karıştırmayalım. Bu çözümde DirectX versiyonunuzun God of War oyununa özel level yükseltmesi yapılmaktadır. DirectX 1.11 sürüm desteğine gelip bu sorunu çözeceğiz arkadaşlar.

a- Öncelikle Google’a DirectX yazarak en güncel sürümü en baştan bilgisayarımıza yüklüyoruz. Bilgisayarınız 32 bit ise o sürümü 64 bit ise o sürümü yükleyin hata yapmayın.

b- Yüklediğiniz DirectX sürümünü çalıştırın ve özelliklere gelip bu ekranda bulunan “Edit List” seçeneğini tıklayın.

c- Edit List dedikten sonra sizden dosya seçmenizi isteyecek. Dosya seçme bölümünden God of War oyununu (GoW.exe) dosyasını seçiyorsunuz ve tamam seçeneğine basıyorsunuz.

d- Tamam dedikten sonra en altta “Device Settings” bölümünde “Feature Level Limit” bölümüne gelip 11_1 sürümünü seçiyorsunuz ve yanındaki 2 tane kutucuğu da onaylıyorsunuz.

e- Yukarıdakileri dikkatlice yaptıktan sonra ayarları kaydet diyip çıkıyorsunuz ve bilgisayarınızı baştan başlatıyorsunuz.

God of War D3D_Feature_Level 11_1 Hatası çözümü bu şekilde arkadaşlar. Bu yazımızın da sonuna geldik. Umarız doğru bir şekilde çözümü yapıp oyun zevkinize geri dönmüşsünüzdür. Hatası Çözümü ekibi olarak sizler için çalışmaya devam ediyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.