e
sv

Fortnite 0xc00009a Hatası Çözümü

387 okunma
fortnite fokus

Fortnite 0xc00009a Hatası Çözümü yazımızda sizlere Fortnite oyununda meydana gelen 0xc00009a error ile ilgili bilgi verip bu sorunu çözüme kavuşturacağız. Fortnite, oyuncuların çok sevdiği online bir oyundur ve çok popülerdir. Ancak zaman zaman Fortnite 0xc00009a Hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata oyun içi dosyalarda bir problem olduğunda meydana gelir ve sizin oyun zevkinizin içine eder. Ama korkmayın 0xc00009a Hatası Çözümü burda. Şimdi gelelim çözüm yöntemlerine.

1- Oyun Framework’leri Kontrol Edin : Oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak istiyorsanız Framework’ler düzgün bir şekilde yüklü olmalıdır. Eğer bir sorun varsa Fortnite 0xc00009a Hatası alırsınız.
a- DirectX
b- .NET Framework
c- VCRedist
Yukarıdaki Framework’ler bilgisayarınızda yüklü mü değil mi kontrol edin. Eğer yüklü değilse google’a yazarak güncel sürümlerini yükleyin.

2- Anti Virüs Programını Kapatın : Zaman zaman anti virüs nedeni ile de bu hatayı alabilirsiniz. Anti Virüs programınızı kapatın veya ayarlar bölümünden Fortnite’a özel ayrıcalık tanıyın.

3- Oyun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın : Bu çözümde siz bir şey yapmadan Steam veya Epic Games Launcher sizin yerinize oyunu onaracaktır. Kütüphane bölümünden Fortnite oyununda bulunan üç noktaya tıklayın ve “Doğrula” butonuna basarak oyunu onarın.

4- OpenAL Kütüphanesini Kurun : OpenAL kütüphanesinin bilgisayarınızda bulunmaması bu soruna neden olabilir. OpenAL kütüphanesini dikkatli bir şekilde Windows’unuza kurmanız gerekemektedir. OpenAL 1.1 Install yazısına tıklayıp setup indirin ve kurulumunuzu yapın. Daha sonra sorunsuz bir şekilde oyuna girebilirsiniz.

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Fortnite 0xc00009a Hatası Çözümü ile size yardımcı olmaya çalıştık. Umarız sorununuzu çözersiniz ve oyun oynamaya devam edersiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.