e
sv

FIFA 23 Açılmama Sorunu

3931 okunma
fifa 23 scaled

FIFA 23 Açılmama Sorunu çok sinir bozucu bir sorundur ve oyunun açılmasını engellemektedir. Fifa 23 oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları açılmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Fifa 23 oynayanların karşılaşmış olduğu FIFA 23 açılmama problemi çoğu nedenden kaynaklı karşılaşılabilmekte. Sadece Windows işletim sistemi üzerinde karşılaşılan bu hata çoğu hataları bununla beraber getirebilmekte. Eğer sizde bu şekilde bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek basit bir halde çözüme ulaşabilirsiniz. Fifa 23 açılmama sorunu kurtulmamız için ilk önce bu şekilde bir hatayla niçin karşılaştığımızı öğrenmemiz gerekmekte. Ardından hatanın temelini bularak çözüme ulaşabiliriz.

Fifa 23 Neden Açılmıyor?
Karşılaşılan bu hatanın genel sebebi oyun dosyasının hasar görmüş ya da sorunlu olmasıyla beraber oluşan bir problem olarak görülmekte. Elbette yalnızca bu sorundan kaynaklı da karşılaşmayabiliriz. Fifa 23 açılmama sorunuyla karşılaşılmasının ihtimaller içinde sebepleri şunlardır:

– Framework yüklü olmayabilir.
– Sürücüler aktüel olmayabilir.
– Güvenlik problemi olabilir.
– Windows işletim sistemi aktüel olmayabilir.
– Ağ irtibat problemi yaşanıyor olabilir.
– Windows dosyalarında hata ya da hasar olabilir.

Kullanıcıların seyrek karşılaşmış olduğu Fifa 23 açılmama sorunu sebebini yukarıda anlatmış olduk. Şimdi aşağıdaki çözümlere geçerek problemi iyi mi düzelteceğimize dair bilgiler verelim.

1 – Oyun Framework’leri Kontrol Edin : Oyun frameworklerin sisteminizde olmaması oyun içinde muhtelif hataları oluşturabilir. Bu yüzden sisteminizde DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

2 – Grafik Kartı Sürücüsünü Güncelleyin : Fifa 23 açılmama sorunu hakkında diğer bir problem de grafik kartıdır. Bu gibi süreklilik haline getiren sorunlarda grafik kartında oluşan güncelleme hatasıyla karşılaşabiliriz. Bunun için grafik kartı güncellemesi yapmamız gerekecektir.

– Nvidia Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;
Öncelikle Nvidia firmasının çıkarmış olduğu Geforce Experience uygulamasını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
İndirme ve kurulum prosedürünü gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak yukarıda bulunan Sürücüler menüsünü açıyoruz.
Yukarıda görünen İndir düğmesine basarak güncelleştirmemizi indirelim.
İndirme işlemimiz gerçekleştikten sonra süratli kurulum düğmesine basarak kurulum işlemimizi gerçekleştirelim.
Bu prosedür bittikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın.

– AMD Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;
AMD firmasının çıkarmış olduğu AMD Radeon Software uygulamasını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
İndirme ve kurulum prosedürünü gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak sağda bulunan şoför ve program menüsünün altında Güncelleştirmeleri Kontrol Et düğmesine basarak monitör kartımızın aktüel olup olmadığını denetim ediyoruz.
Güncelleme prosedürünü gerçekleştirerek bilgisayarını tekrar başlatabilirsiniz.

– Intel Grafik Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;
Intel işlemcisine haiz kullanıcılar, grafik kartına haiz olmadıklarından kaynaklı intel işlemcisinde bulunan grafik kartını kullanabilir. Bunun için intel grafik kartını güncellemesi gerekebilir. Öncelikle linke erişerek Intel Driver uygulamasını indirin. İndirme prosedürü tamamlandıktan sonra programı açın. Kurulum prosedürü tamamlandıktan sonra “Launch” düğmesine tıklayarak sayfaya yönlendirilmeyi bekleyin. Bu işlemden sonra Intel Driver & Support Assistant sisteminizi tarayacaktır. Tarama prosedürü tamamlandıktan sonra güncellemeniz ihtiyaç duyulan birtakım sürücüleri çıkaracaktır. Sürücülerin aktüel halini indirerek kurulum prosedürünü gerçekleştirin.

3 – Antivirüs Programını Kapatın : Fifa 23 açılmama sorunu hakkında diğer bir sorun ise antivirüs programlarıdır. Kullandığınız rastgele bir antivirüs programı var ise dönem dışı bırakın ya da tamamiyle bilgisayarınızdan silin. Eğer Windows Defender kullanıyorsanız dönem dışı bırakın. Bunun için;

Başlat arama ekranına “virüs ve tehdit koruması” yazıp açın.
Ardından “Ayarları yönet” seçeneğine tıklayın.
Gerçek zamanlı koruma’yı “Kapalı” konumuna getirin.

4 – Oyunu Yerel Dosyadan Açın : Bazı oyuncuların oyunu mahalli dosya üstünden çalıştırarak problemi ortadan kaldırdığını söylemekte. Sizlerde bu prosedürü gerçekleştirerek problemin çözümüne ulaşabilirsiniz. Fifa 23 oyununun dosya dizinine ulaşın. Açılan pencere içinde bulunan oyun başlatıcı uygulamasını çalıştırın.

5 – Windows Hataları Giderin : Windows içinde bulunan dosyların hasar görmüş ya da sorunlu olması muhtelif hataları bununla beraber getirebilir. Bunun için sizlere iki kod bloğunu paylaşarak hasar görmüş ya da sorunlu dosyaların taramasını yapmış olup onarmaya çalışacağız.

– SFC Taraması Yapın
Windows dosyalarında oluşan hasar görmüş ya da sorunlu dosyaların çoğu hata kodlarının karşımıza çıkarabilir. Bunun için sizlere birkaç yoldan bahsederek problemin çözümüne ulaştıracağız. Başlat arama ekranına “cmd” yazıp idare edici olarak çalıştırın. Açılan komut istemi ekranına “sfc /scannow” yazarak enter tuşuna basın. Bu işlemden sonra sorunlu ya da hasar görmüş dosyalar taranacak, revizyon işlemleri gerçekleşecektir.

Yukarıda sizlere Fifa 23 açılmama sorunu hakkında çözümleri verdik. Bu çözümleri dikkatli bir şekilde uygulayarak Fifa 23 açılmıyor demekten vazgeçebilirsiniz ve oyun zevkinizi yaşayabilirsiniz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.