e
sv

Fifa 22 Açılmama Sorunu

4536 okunma
fifa22

Fifa 22 Açılmama Sorunu karşımıza sıkça çıkan hatalardan biridir. Yeni çıkan Fifa 22 oyununun bir çok hastası bulunmaktadır ve bence de harika bir futbol oyunudur. Ancak bazı bilgisayarlarda oyunun açılmama sorunu vardır. Fifa 22 açılmıyor diye aratınca sitemize girip bu sorunu çözebilirsiniz.

Öncelikle size genel çözümden bahsedelim. Oyunun açılmamasının nedeni aslında arka planda anti virüs uygulamamızın veya Windows Defender uygulamasının, Fifa 22 oyununun dosyalarına erişimi engellemesinden kaynaklanmaktadır. Şimdi gelelim bu hatanın çözümüne.

1- Windows Defender Fidye Dosya Korumasını Kapatın : Windows Defender uygulamasının fidye dosya koruması diye bir özelliği vardır. Bu özellik oyunun başlamasını engelleyebilir. “Windows Güvenlik Ayarları” bölümünü açın ve “Virüs ve Tehdit Koruması” bölümüne gelin. Bu bölümde bulunan “Fidye Yazılımına Karşı Koruma” seçeneğini kapatın.

2- Anti Virüs ya da Windows Defender Uygulamasını Kapatın : Evet arkadaşlar bilgisayarınızda yüklü olan koruma programını kapatmanız gerekmektedir. Bunu yapıp daha sonra oyuna girin.

3- Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın : Eğer oyunu Steam üzerinden indirdiyseniz bu onarma işlemini Steam’e bırakmanız mantıklı olacaktır. Steam kütüphanenizden oyunu bulun var “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğine basarak oyunu onarın.

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarız size uygun çözümü bulmuşsunuzdur ve Fifa 22 açılmama sorununuz bieterek zevkiniz kaldığı yerden devam eder.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.