e
sv

Elden Ring FPS Sorunu

756 okunma
elden ring

Elden Ring FPS Sorunu isimli yazımızda Elden Ring oyununda olan düşük fps sorununa çözüm üreteceğiz. Elden Ring FPS Sorunu sizin oyun zevkinizi baltalan kötü bir sorundur ve bu hatanın çözülmesi gerekmektedir. Eğer oyunda düşük fps sorunu yaşıyorsanız oyunu verimli bir şekilde oynayamazsınız ve oyundan soğursunuz.

Şuanda geliştirici firma da Elden Ring FPS Sorununu çözmek için çalışmaktadır ve bu sorunun giderilmesi için yeni güncellemeler yayınlamaktadır. Oyunu her zaman güncel oynamanızda fayda var. Ancak biz yine de sizler için bir takım çözümler hazırladık. İşte size Elden Ring FPS hatası çözümleri.

1- Oyunu Kenarsız Pencere Modunda Oynayın : Bir çok oyun sever FPS sorununu çözmek için gerekli ayarları yapmaktadır. Kenarsız Pencere Modu (Borderless Windows) bu ayarlardan bir tanesidir. Bu modu aktif hale getirerek düşük fps sorununu çözebilirsiniz ve oyunu daha akıcı bir şekilde oynarsınız. Oyunda “ayarlar” bölümüne girin ve daha sonra “Screen Mode” kısmına tıklayıp “Borderless Windows” seçeneğini aktif hale getirin. Bu şekilde FPS arttırabilirsiniz.

2- Windows 10 Oyun Modunu Açın : Bu ayarda ise windows kullananların oyun modunu açarak oyunu optimize bir şekilde oynaması gerekmektedir. Bildiğiniz gibi Windows 10 işletim sisteminde “Oyun Modu” vardır ve bu modda bilgisayarın diğer işlemleri kısıtlanarak bütün güç oyuna verilmektedir. Başlat menüsüne girin ve arama kısmına “oyun modu” yazarak bu seçeneği aktif hale getirin. Daha sonra bu şekilde oyuna girip daha iyi bir şekilde oynayın.

Elden Ring FPS Sorunu yazımızın sonuna geldik ve Elden Ring düşük FPS Sorunu yaşayanlar için yukarıda size çözümler verdik. Umarız fayda sağlarsınız ve artık oyununuzu daha rahat bir şekilde oynarsınız. Hepinize iyi oyunlar dileriz ve sitemize yeniden bekleriz. Eğer bu sorunu daha farklı şekilde çözdüyseniz yorum yaparak herkese faydalı olabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.