e
sv

Elden Ring Ağ Hatası Çözümü

315 okunma
elden ring

Elden Ring Ağ Hatası Çözümü sayfamızda Elden Ring oyununda meydana gelen Ağ Durum Kontrolü Başarısız hatasının çözümünü vereceğiz. Elden Ring oyununda zaman zaman ağ sorunları ile karşılaşabilirsiniz çünkü oyun çok popüler bir oyundur. Eğer karşınıza Ağ Durum Kontrolü Başarısız hatası çıktıysa doğru yerdesiniz ve bu sayfada Elden Ring Ağ Hatası sorununu çözeceksiniz.

Bu hatanın nedeni oyunun dosyalarında oluşabileceği gibi sizin bilgisayarınızdaki internetin anlık tıkanması sonucu da oluşabilir. Yani aslında bu sorun sizden kaynaklı da olabilir. Şimdi sizlere birkaç çözüm vereceğiz.

1- Oyunun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın : Bu çözümde eğer sorun oyunda ise bu şekilde çözebilirsiniz. Steam üzerinden kütüphaneye girin ve Elden Ring oyununu bulun. Sağ tıklayarak özellikler diyin ve “Yerel Dosyalar” bölümünü açın. Açılan sayfada oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayın.

2- DNS Önbelleğini Temizleyin : Bu çözüm büyün ihtimal ağ hatası sorununu çözecektir. Başlat arama ekranına “cmd” yazıp yönetici olarak çalıştırın. Açılan ekrana “ipconfig /flushdn” komutunu yazarak DNS önbelleğini temizleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu şekilde sorununuzu çözersiniz.

3- İnternetinizin IP Adresini Değiştirin : IP adresi değiştirmek için modeminizi kapatıp tekrar açmanız gerekmektedir. Ancak hemen açmayın. Kapattıktan sonra en az 30 saniye bekleyin ve yeni ip adresi ile açılış yapın. Daha sonra internete bağlanıp oyuna rahatça girin.

4- Başka Bir DNS Sunucusu Kullanın : Bildiğiniz gibi DNS sunucusu diye bir şey var. Genelde insanlar en popüler olan Google DNS (8.8.8.8) sunucusunu kullanır. Ancak bunun gibi bir çok sunucu vardır. Zaman zaman Google’da yoğunluk olduğunda oyunda ağ hatası alabilirsiniz bu yüzden başka bir sunucu adresi deneyin.

Evet arkadaşlar Elden Ring Ağ Hatası için size yukarıda 4 adet çözüm önerisi sunduk. Umarız artık Ağ Durum Kontrolü Başarısız hatasını almazsınız ve rahatça oyununuzu oynarsınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.