e
sv

Elden Ring 0xc0000142 Hatası Çözümü

2316 okunma
elden ring

Elden Ring 0xc0000142 Hatası Çözümü konumuz 0xc0000142 kodlu hatayı alan oyun severler içindir. Son zamanlarda çok popüler olan Elden Ring oyununun bir çok kullanıcısı vardır. Ancak bazı oyun sever arkadaşlarımız Elden Ring 0xc0000142 sorunu ile karşı karşıya kalır. Bu sinir bozucu hatanın çözümünü aşağıda açıklayacağız.

1- Oyun Framework’leri Kontrol Edin : Eğer oyun frameworkleri bilgisayarınızda yüklü değilse bu hatayı alabilirsiniz. Elden Ring oyununun rahat bir şekilde oynanması bazım bazı frameworklerin windows bilgisayarınızda yüklü olması gerekmedir. Aşağıdakilerin bilgisayarınızda olup olmadğını kontrol edin.
a- DirectX
b- .NET Framework
c- VCRedist
Yukarıdaki frameworklerin son sürümleri olup olmadığını kontrol edin.

2- Antivirüs Programını Kapatın : Zaman zaman anti virüs programınız nedeniyle bu hatayı alabilirsiniz. Ya programınızı kapatın ya da ayarlardan Elden Ring oyununa özel izin verin.

3- Oyun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın : Daha önceki yazılarımızda bunun nasıl yapıldığını anlatmıştık. Steam kütüphanesinden oyuna gelip açılan pencereden “dosya bütünlüğünü doğrula” seçeneği ile oyunu onarın.

4- Sürücü İmzasını Kapatın : Easy Anti-Cheat yazılımı windows’unuzdan sürücü yazılımı ister. Ayarlardan sürücü imzasını kapatıp o şekilde deneyebilirsiniz. Başlat arama ekranına “cmd” yazıp yönetici olarak çalıştırın. “bcdedit /set nointegritychecks off” kodunu yazıp enter tuşuna basın ve işlemi tamamlayın.

5- Oyunu Yerel Dosyadan Açın : Bu seçenekte de oyunu steam üzerinden değil, bilgisayarınızda yüklü olan yerel klasörden açmanız gerekmektedir. Oyunun yüklü olduğu klasöre girin ve exe dosyası ile oyunu başlatın.

Elden Ring 0xc0000142 Hatası konumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarız yukarıdaki çözümlerden biri işinize yaramıştır ve Elden Ring 0xc0000142 Hatası artık bitmiştir ve oyunu başarılı bir şekilde oynamışsınızdır. Hepinize iyi oyunlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.