e
sv

Dota 2 Hata Vermeden Kapanıyor Çözümü

497 okunma
dota 2

Dota 2 Hata Vermeden Kapanıyor Çözümü için bu yazımızda sizlere bazı yollar açıklayacağız. Öncelikle sitemize hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi Dota 2 oyunu Steam’de çok popüler olan bir oyundur ve bir çok kişi tarafından oynanmaktadır. Ancak bazen Dota 2 Hata Vermeden Kapanıyor hatası alabilirsiniz ve hata kodu olmadan Dota 2 oyununda kendi kendine çıkarsınız. İşte size bu sorunun çözümlerini vereceğiz.

1- Ekran Kartınızı Güncelleyin : Bu sorun ekran kartı probleminizde meydana gelen bir kasmadan dolayı oluşmaktadır. Eğer ekran kartınız çok güçlü değilse oyunda oluşan savaş sırasında (yani ekranda yüksek hareketlilik olursa) oyun donar ve hata vermeden kapanır. Bunun için ekran kartınızı son sürüme güncelleyin veya değiştirebiliyorsanız daha iyi bir ekran kartı alın. Bu şekilde sorunu çözebilirsiniz.

2- Orjinal Windows Kullanın : Eğer kullandığınız işletim sistemi orjinal değilse oyunlarda zaman zaman hata vermeden sizi masaüstüne atabilir. Bu orjinal olmayan windows’un kasması sonucu oluşur. İşletim sisteminizi mutlaka resmi olarak güncel olarak kullanın.

3- Oyun Dışında Başka Program Çalıştırmayın : Bu çözümde ise bilgisayarımızı daha az kastırmaya çalışacağız. Oyuna girmeden önce arka planda çalışan ne kadar gereksiz program varsa hepsini kapatın. Özellikle google chrome açıksa onu kesinlikle kapatın çünkü çok fazla RAM tüketmektedir. Bu sayede oyun daha az kasar ve hata vermeden kapanma sorununuza çözüm olur.

Yukarıda sizlere Dota 2 Hata Vermeden Kapanıyor sorunu için çözümleri sunduk. Umarız memnun kalmışsınızdır ve sorununuza çözüm olmuştur. Hepinize iyi oyunlar dileriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.