e
sv

Cyberpunk 2077 Has Flatlined Hatası Çözümü

195 okunma
Cyberpunk 2077 Has Flatlined

Cyberpunk 2077 Has Flatlined Hatası Çözümü yazımızda sizlere Cyberpunk 2077 oyuncularının oyunu çalıştırmak istediklerinde karşılaştıkları “Has Flatlined” hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Cyberpunk 2077 oyuncuları, oyunu çalıştırdıktan sonrasında “Has Flatlined” hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde bu şekilde bir problemle karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek problemin çözümüne ulaşabilirsiniz.

Karşılaşılan bu hata, genelde oyun dosyalarında oluşan hasardan kaynaklı bir vaziyet olarak görülmektedir ve Cyberpunk 2077 Has Flatlined hatası sinir bozar. Elbette yalnızca bu sorundan kaynaklı değil çoğu sorundan kaynaklı bu şekilde bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek problemin çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

1 – Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın : Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak noksan ya da hatalı dosyaları taratıp indirmeyi sağlayacağız.

Epic Games aktörleri için; Epic Games uygulamasını açın. Kütüphane menüsünü açın. Cyberpunk 2077 oyununun altında bulunan üç noktaya tıklayın. Açılan ekranda “Manage” seçeneğine tıklayarak “Doğrula” düğmesine tıklayın.

Steam aktörleri için; Steam uygulamasını açın. Kütüphane menüsünü açın. Sol tarafta bulunan “Cyberpunk 2077” oyununa sağ tıklayarak “Özellikler” sekmesini açın. Açılan ekranda sol tarafta bulunan “Yerel Dosyalar” menüsünü açın. Karşılaştığımız Yerel Dosyalar menüsünde bulunan “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” düğmesine tıklayın. Bu işlemden sonrasında hasar görmüş oyun dosyalarını tarayarak indirme prosedürü gerçekleştirilecektir. İşlem bittikten sonrasında oyunu yeniden açmayı deneyin ve Cyberpunk 2077 Has Flatlined hatasının geçtiğini görün.

2 – Antivirüs Programını Kapatın : Kullandığınız rastgele bir antivirüs programı var ise dönem dışı bırakın ya da tamamiyle bilgisayarınızdan silin. Eğer Windows Defender kullanıyorsanız dönem dışı bırakın. Bunun için; Başlat arama ekranını açın. Arama ekranına “Windows emniyet ayarları” yazarak açın. Açılan ekranda “Virüs ve Tehdit Koruması” seçeneğine tıklayın. Menü içinde bulunan “Fidye Yazılımına Karşı Koruma” seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda “Denetimli Klasör Erişimi” kapatın. Bu işlemden sonrasında anlık korumayı kapatalım. Başlat arama ekranına “virüs ve tehdit koruması” yazıp açın. Ardından “Ayarları yönet” seçeneğine tıklayın. Gerçek zamanlı koruma’yı “Kapalı” konumuna getirin. Cyberpunk 2077 Has Flatlined hatası için bu çok önemlidir. Bu prosedürü gerçekleştirdikten sonrasında Cyberpunk 2077 oyun dosyalarını kural dışı olarak eklememiz gerekecektir.

Başlat arama ekranına “virüs ve tehdit koruması” yazıp açın. Virüs ve tehdit koruması ayarları altında Ayarları yönet’i ve sonrasında Dışlamalar altında Dışlama ekle ya da kaldır’ı seçin. Bir dışlama ekle’yi seçin ve sonrasında diskinize kayıtlı “Cyberpunk 2077” oyun klaösrünü seçin. Bu prosedürü gerçekleştirdikten sonrasında oyunu çalıştırarak problemin devam edip etmediğini denetim edin.

3 – Steam ya da Epic Games Programını Yönetici Olarak Çalıştırın : Steam ya da Epic Games programının idare edici olarak çalışmaması çoğu hatayla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Dosyanın depolama birimine kurulması için alınan yetki izin verilmiyorsa idare edici olarak çalıştırmak bu problemi çözmemize destek olacaktır. Masaüstünde bulunan Steam ya da Epic Games programının üstüne sağ tıklayın. Sıralanan sıralama içinde bulunan “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayarak açın. Cyberpunk 2077 Has Flatlined Hatası Bu işlemden sonrasında oyunu çalıştırarak problemin devam edip etmediğini denetim edebilirsiniz.

4 – Windows’u Güncelleyin : Windows işletim sisteminizin aktüel olmaması, bu gibi muhtelif hatalarla karşılaşmanıza niçin olabilir. Bunun için Windows işletim sisteminizin aktüel olup olmadığını denetleyin. Başlat arama ekranına “Güncellemeleri denetim et” yazıp açın. Açılan ekranda bulunan “Güncellemeleri denetim et” seçeneğine tıklayarak güncelleme prosedürünü denetim edin. Eğer işletim sisteminiz aktüel değilse son sürüme güncelleyerek problemin devam edip etmediğini denetim edebilirsiniz.

Sizlere yukarıda Cyberpunk 2077 Has Flatlined hatası ile ilgili çözümleri sunduk ve bu sorunu çözdük. Şimdi oyununuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.