e
sv

CS GO Performance Warning Hatası Çözümü

710 okunma
cs go hatasi

CS GO Performance Warning Hatası Çözümü yazımızda sizlere CS:GO oyununda meydana gelen Performance Warning sorunu ile ilgili çözümler vereceğiz. Yıllardır çok sevilen oyunlar arasında yer alan CS GO zaman zaman size sinir bozucu hatalar verebilir. Bunlardan biri de Performance Warning hatasıdır. Bu hatanın açıklaması “SteamNetworkingSockets lock” olarak geçmektedir. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız CS GO Performance Warning için aşağıdaki çözümler tam size göre.

1- İnternetinizi IP Adresini Yenileyin : Evet, ip adresi değiştirerek bu hatadan kurtulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi ip adresi değiştirmek için yapmanız gereken şey modeminizi kapatmak ve 30 saniye bekledikten sonra tekrar açmak. Bu sayede temiz bir ip adresi ile oyuna giriş yapabilirsiniz.

2- DNS Önbelleğini Temizleyin : DNS adreslerinde yaşanan sıkıntıdan dolayı bu hatayı alabilirsiniz. Bunun çözümü de DNS önbelleğini temizlemektedir. Başlat ekranından arama ekranına “cmd” yazın ve yönetici olarak başlatın. Açılan ekranda “ipconfig /flushdns” komutunu yazıp enter basın. Daha sonra da “ipconfig /registerdns” bu komutu yazın ve tekrar enter’a basarak DNS önbelleğini komple temizlemiş olun.

3- Başka Bir DNS Sunucusuna Geçin : Bildiğiniz gibi DNS sunucuları bazen yoğunluk yapar ve kısa süreli kasılmalara neden olabilir. Genelde kullanılan Google DNS (8.8.8.8) sunucusu yoğunluk ve kasılma yaparsa bu hatayı alabilirsiniz. İnternetten yeni bir DNS sunucusu bulup onu kullanın.

Yukarıda sizlere CS GO Performance Warning Hatası için 3 adet çözüm sunduk. Eminiz ki bunlardan biri hatanızı giderecektir ve oyun zevkinize kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Hepinize iyi oyunlar dileriz ve Hatası Çözümü sitemize yeniden bekleriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.