e
sv

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü

734 okunma
android

Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası Çözümü yazımızda android telefonlarda meydana gelen sistem arayüzü yanıt vermiyor ya da sistem arayüzü durdu hatasına ait çözümleri vereceğiz. Bu sinir bozucu hatadan kurtulmanız için gerekli olan tüm çözümleri ürettik. Bu hata android cihazlar arasında çok yaygın bir hatadır. Telefonun modeline göre ekranda değişen hata mesajı değişebilir ama özünde aynı şeydir. Peki android sistem arayüzü durdu hatasının çözümleri nelerdir gelin birlikte bakalım.

1- Telefonunuzu Yeniden Başlatın : Telefonunuzu yeniden başlatarak bu sorunu çözebilirsiniz. Telefonu yeniden başlatmak, geçici dosyaların temizlenmesini sağlar ve size daha temiz bir RAM ile daha hızlı işlemler sunar. Bu sayede tıkanan dolan telefonunuz nefes alır yani bu tarz hatalardan kurtulursunuz.

2- Uygulamaların Önbelleğini Temizleyin : Eğer telefonunuzda çok fazla uygulama açıp kapattıysanız arka planda bu uygulamalar takılmış olabilir ve telefonun işlemcisine yük bindirmiş olabilirler. Bu yüzden size sistem arayüzü durdu hatası verebilir. Telefonunuzdan ayarlara gelin ve oradan uygulamalar bölümüne tıklayın. Mevcut uygulamalara girip arayüzü temizle veya önbelleği temizle seçeneklerini uygulayın.

3- Sürüm Güncellemelerini Kontrol Edin : Telefonunuza ait yeni bir sürüm güncellemesi çıkmış olabilir. Bunları kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu güncellemeler sayesinde açıklar kapatılır ve hatalar düzeltilir. Eğer güncelleme varsa yapın ve sorunun çözüldüğünü gözlerinizle görün.

Sizlere yukarıda Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası ile ilgili çözümler sunduk. Faydalı olduğumuzu umarım. Eğer telefonunuzda çözemediğiniz başka bir sorun olduysa lütfen yorum yaparak bize bildirin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.