e
sv

0xc000007b Hatası Çözümü

313 okunma
0xc000007b Hatasi

0xc000007b Hatası Çözümü yazımızda sizlere bu hatanın çözümlerini anlatacağız. 0xc000007b Sorunu genelde windows bilgisayarda meydana gelmektedir. Windows 10 ağırlıklı olarak karşımıza çıkan bu sorun, bir uygulamayı veya oyunu başlatacağımız zaman karşımıza çıkabilir ve o uygulamanın başlamasına engel olur. Ancak 0xc000007b Hatasının da çözümü mevcuttur ve şuanda doğru yerdesiniz.

0xc000007b Hatası demek geçersiz görsel formatı hatası demektir. Bu sorunun genel nedeni eksik veya bozulmuş sistem dosyalarıdır ve ekran kartınızda bulunan bir problemdir. Şimdi gelelim 0xc000007b Hatasının çözümlerine.

1- Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmak : Zaman zaman bilgisayarı yeniden başlatmak bu hatanın çözümü olabilir ancak bu çok düşük bir ihtimaldir. Diğer çözümleri denemeden önce bunu bir deneyin ama.

2- Uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştırın : 0xc000007b Hatası aldığınız uygulamayı veya oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Sağ tıklayın ve bu uygulamayı yönetici olarak çalıştır seçeneğine basın.

3- Ekran Kartı Sürücünüzü Kontrol Edin : Bu yöntem sizi çözüme kavuşturabilir. Kullandığınız ekran kartının paneline girin ve resmi sitesinden sürüm kontrolü yapın. Eğer bilgisayarınızda eski bir sürüm yüklü ise onu güncelleyin.

4- Microsoft Visual C++ Redistributable Paketlerini Kontrol Edin : 0xc000007b hatasının diğer sebeplerinden biri de Visual C++ Redistributable paketlerinin eksik veya bozuk olması olabilir. Bu programın sürümlerine Microsoft’un resmi sitesinden bakın ve en güncel olanları yükleyip bilgisayarınızı baştan başlatın.

5- Windows Güncellemelerini Kontrol Edin : Evet bu da etkili bir çözümdür. Windows güncellemelerini denetleyin ve eğer yeni bir güncelleme varsa mutlaka bunu yükleyin. Bu sayede Windows kendi kendini onaracaktır.

0xc000007b Hatasının Çözümü yazımızın sonuna geldik. Bu çözümleri uygulayın ve bu can sıkıcı hatadan kurtulun istedik. Hepinize mutlu günler dileriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.